COCOGEEK - KOKOSOVÁ VODA

Miluji kokos ve všech podobách. Ať už jsou to kokosové dezerty, různá smoothie, kokosová zmrzlina nebo cokoliv jiného. Takže jistě chápete, že když jsem dostala nabídku na ochutnání 100% kokosové vody, nemohla jsem odmítnout. A právě o ní bude dnešní článek.

KOKOSOVÁ VODA

Kokosová voda CocoGeek je 100% přírodní a čistá kokosová voda z Thajska. Vyznačuje se lehce nasládlou chutí a přitom neobsahuje žádný přidaný cukr. K jejímu zrodu dochází přímo ve středu mladých zelených kokosů, kde je filtrována přes skořápku ořechu. Hlavním rozdílem mezi kokosovou vodou z Thajska a vodami z ostatních částí světa je chuť. Brazilské, Filipínské a ostatní kokosové vody mají méně sladkou chuť, zatímco Thajská voda je sladší spolu s výraznější kokosovou chutí. V Thajsku jsou navíc profesionálně kontrolované kokosové farmy a kokosy jsou tak pěstovány v ideálním prostředí. Ovšem pozor, nepleťte si kokosovou vodu s kokosovým mlékem. To se vyrábí z dužiny již zralých, hnědých ořechů a obsahuje velké procento tuku.


NA ZDRAVÍ

Kokosová voda neobsahuje lepek ani žádné živočišné produkty. Proto je vhodná pro vegany i pro osoby, dodržující bezlepkovou dietu. CocoGeek naopak obsahuje vyvážený poměr draslíku a sodíku (v jedné plechovce najdete více draslíku než v banánu). Je proto ideálním hydratačním nápojem, který doplní minerály do vyčerpaného organismu. Zároveň také zrychluje metabolismus a zlepšuje látkovou výměnu tuků. Kokosovou vodu mohou pít bez obav i těhotné ženy a čerstvé maminky. Obsahuje totiž kyselinu laurovou, která je důležitou součástí mateřského mléka. Její role je chránit dětský imunitní systém proti virům a infekcím. Kokosová voda je také významným zdrojem vitamínů skupiny B, které tělo doplňuje pouze z vnějších zdrojů, například kyseliny listové, která má velký význam pro růst a vývoj plodu v děloze.


PROČ PLECHOVKY?

Asi se ptáte, proč se kokosová voda prodává v plechovkách. Plechovka totiž zajišťuje kokosové vodě přirozené podmínky pro skladování a dá se říci, že simuluje podmínky uvnitř kokosového ořechu. Je plně recyklovatelná a neobsahuje škodlivé látky, které mohou vznikat v plastovém obalu. Zároveň nabízí produktu delší životnost než klasický Tetrapak.

HODNOCENÍ

Musím se přiznat, že ačkoliv jsem milovnicí kokosu, tak jsem kokosovou vodu ochutnala teprve podruhé. Jednou jsem si jí čistě ze zvědavosti koupila v obchodě a po prvním doušku jsem usoudila, že není o co stát. Proto jsem se těšila, až CocoGeek vyzkouším a budu moci porovnat rozdíl. Po ochutnání jsem byla mile překvapená. CocoGeek je opravdu jiná, než ostatní kokosové vody. Její chuť je krásně sladká a osvěžující. Kdo čeká průzračnou tekutinu, toho asi zklamu. Kokosová voda má jemně mléčnou barvu. Protože se jedná o čistě přírodní produkt bez přídavných látek, může se barva i chuť mírně lišit v závislosti na sezónních zemědělských podmínkách. Kokosovou si vychutnáte nejlépe ve své čistě přírodní podobě anebo ji můžete využít při přípravě různých smoothie a osvěžujících koktejlů. A pokud chodíte cvičit, rozhodně doporučuji, abyste si kokosovou vodu přibalili s sebou. Po náročné fyzické aktivitě dokáže skvěle hydratovat a zároveň doplníte chybějící minerály.

100 % kokosovou vodu z Thajska zakoupíte na www.milujukokos.cz


Rádi byste vyzkoušeli kokosovou vodu v některém z receptů? Připravte si třeba osvěžující ANANASOVO-KOKOSOVÉ SMOOTHIE.


0 komentářů:

Okomentovat

 

Koupit kuchařku

mytaste.cz

myTaste.cz